Twórcy i ich dzieła. Gabriel Garcia Marquez

11 kwietnia, odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Twórcy i ich dzieła”. Tematem spotkania było pisarstwo najsłynniejszego kolumbijskiego prozaika – Gabriela Garcii Marqueza. Szczególną uwagę poświęcono powieści, zatytułowanej „O miłości i innych demonach”. Pomysł zrodził się w 1949 r., kiedy, jako młody dziennikarz trafił do klasztoru Świętej Klary, w którym likwidowano stare krypty. Po rozbiciu jednej z płyt nagrobnych uczestnikom prac ukazała się kaskada miedzianych włosów, o długości ponad 20 metrów. Napis informował, że pochowana tam została młodziutka markiza Sierva Maria de Todos los Angelos, która zmarła na skutek ugryzienia przez chorego na wściekliznę psa. Z inspiracji odkryciem powstała niezwykła opowieść o sile zakazanej miłości.
Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostały podwójne zaproszenia do Teatru Korez w Katowicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie.

170411_tworcy_i_ich_dziela_002.JPG170411_tworcy_i_ich_dziela_003.JPG170411_tworcy_i_ich_dziela_007.JPG