ACADEMICA – dlaczego warto korzystać? – warsztaty

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie od lutego oferuje Czytelnikom nową usługę: dostęp do Academiki – największej cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych. W celu zachęcenia do korzystania z elektronicznej bazy, w Bibliotece Głównej odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie szkoły średniej i bibliotekarze mieli okazję zapoznać się z projektem. Spotkanie prowadził Karol Baniak – administrator Academiki, pracownik Biblioteki Narodowej. Nasz gość zaprezentował zgromadzonym ideę przedsięwzięcia, dokonał jego charakterystyki oraz przedstawił prawne podstawy funkcjonowania. Warsztaty miały także część praktyczną: uczestnicy mogli samodzielnie wyszukiwać interesujące ich dokumenty.

170510_szkolenie_academica_1.JPG170510_szkolenie_academica_2.JPG170510_szkolenie_academica_4.JPG170510_szkolenie_academica_8.JPG