Klub Teatralny – Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

W środowe popołudnie uczestnicy Klubu Teatralnego, swoim licznym przybyciem potwierdzili, znany fakt, że „klasyka nadal żywa”, a jej siła oddziaływania z biegiem lat nie słabnie, niezależnie od tego, czy jest to tragedia, czy pełna radości i gatunkowej lekkości komedia. Oczywiście ma to miejsce tylko w przypadku dzieł wybitnych, a za takie uznać niewątpliwie możemy „Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca” Aleksandra Fredry.

W reżyserskiej wersji Krystyny Jandy, zrealizowanej dla Teatru Telewizji w 2003 r., zobaczyliśmy doskonałe kreacje aktorskie, w wykonaniu zarówno uznanych i doświadczonych artystów jak i ówczesnych studentów szkoły teatralnej. Ważną rolę, niemych komentatorów wydarzeń, odegrały także w tej realizacji zwierzęta... Prezentowany spektakl znajduje się w zbiorach multimedialnych Biblioteki i serdecznie polecamy go Państwa uwadze.

Podczas spotkania, tradycyjnie już, rozlosowane zostały podwójne zaproszenia do Narodowego Starego Teatru i Teatru Bagatela w Krakowie oraz Teatru Korez w Katowicach.

131113_klub_teatralny_05.jpg131113_klub_teatralny_03.jpg131113_klub_teatralny_02.jpg131113_klub_teatralny_06.jpg131113_klub_teatralny_01.jpg131113_klub_teatralny_04.jpg