Życie jest piosenką. Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem

Jedną z bibliotecznych propozycji w ramach tegorocznych obchodów Dni Jaworzna, był wieczór, 10 czerwca, z udziałem wyjątkowego artysty - Jacka Cygana, krajana, urodzonego i mieszkającego, do czasów studiów, w nieodległym Sosnowcu.
Trudno wyobrazić sobie historię polskiej piosenki, bez twórczości naszego gościa, który oprócz tekstów znakomitej części przebojów nuconych przez pokolenia, ma na swoim koncie także wiersze, libretta, opowiadania, dramat psychologiczny oraz scenariusze i opowieść biograficzną o Leopoldzie Kozłowskim. Spotkanie w Bibliotece było okazją do pełnej humoru rozmowy na temat warsztatu pisarskiego, roli i obecności języka w naszej kulturze oraz najnowszego zbioru poetyckiego pt. „Boskie błędy”, z którego kilka utworów usłyszeliśmy w interpretacji samego autora.
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej, w ramach realizacji bibliotecznego projektu „Koło Kwintowe Ars - rozważania o literaturze i muzyce”.