Galeria

„Znów tego roku śliwy widzę i wiśnie, wisterię, barwne klony” – wernisaż wystawy

28 obrazów wykonanych techniką akwareli, składa się na wystawę prezentowaną obecnie w bibliotecznej Galerii ExLibris, której uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek 22 czerwca br. Autorką ekspozycji jest Anna Chmiel, rodowita jaworznianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadząca własne studio artystyczne. W swojej twórczości stara się łączyć tradycję z nowoczesnością: stare techniki z innowacyjną formą, korzystając przy tym z nowatorskich rozwiązań technologicznych. Tytuł wystawy: „Znów tego roku śliwy widzę i wiśnie, wisterię, barwne klony”, zaczerpnięto z XVII wiecznego wiersza haiku. Zdecydowana większość prezentowanych prac związana jest z przyrodą. Artystce w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli najbliżsi oraz przyjaciele.

170622_wernisaz_chmiel_004.JPG170622_wernisaz_chmiel_005.JPG170622_wernisaz_chmiel_014.JPG170622_wernisaz_chmiel_030.JPG170622_wernisaz_chmiel_033.JPG170622_wernisaz_chmiel_039.JPG