Mój wybór – moje życie – Leki i środki halucynogenne

„Leki i środki halucynogenne”, pod takim tytułem odbyło się, 8 listopada godz. 11.00, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, spotkanie, w ramach bibliotecznego projektu „Mój wybór moje życie”.

We współczesnym świecie stosowanie substancji psychoaktywnych stało się niemal powszechne. Niestety coraz częściej sięga po nie młodzież. Motywy używania substancji mogą mieć różny charakter: ciekawość, opacznie pojęta zabawa, chęć zaimponowania znajomym itp.
O tym jak działają środki halucynogenne i jakiego spustoszenia mogą dokonać w organizmie młodego człowieka opowiedział Pan Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Profilaktyki.