Jesienne tęsknoty – wieczór poetycki Urszuli Kępki

22 października br., w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie poetyckie pt. "Jesienne tęsknoty", poświęcone twórczości jaworznickiej poetki - Urszuli Kępki. Wiersze p. Urszuli, kierowane do dorosłego odbiorcy, są pełne zadumy nad przemijaniem i ludzkim losem, z nutą, idealnie wpisującej się w tę porę roku, melancholii. Nie jest to jednak liryka mroku. Gdyż sporo w niej, jak i samej osobie Poetki, ciepła, pogody ducha i optymizmu.

W trakcie wieczoru wysłuchaliśmy utworów w interpretacji Autorki oraz pracowników Biblioteki. Wśród nich znalazły się także te najbardziej osobiste, mówiące o miłości. Na zakończenie p. Urszula zaprezentowała kilka wierszy dla najmłodszych czytelników, którzy również uczestniczyli w spotkaniu oraz opowiedziała o swoich inspiracjach.

131022_spotkanie_kepka_02.jpg131022_spotkanie_kepka_03.jpg131022_spotkanie_kepka_01.jpg