Artystyczne inspiracje

Wyjątkowy, pełen wspomnień, wzruszeń i artystycznych uniesień wieczór odbył się, w Bibliotece Głównej 17 października br., za sprawą wernisażu, uroczyście otwierającego wystawę prac Grażyny Głowackiej. Ekspozycja, obejmująca kilkadziesiąt prac z zakresu malarstwa, grafiki, sztuki rękodzielniczej i użytkowej, zgromadziła w bibliotecznej Galerii ExLibris, entuzjastów twórczości jaworznianki.  Wśród zaproszonych gości obecna była Alicja Dudek,  poetka, która zaprezentowała publiczności swoje wiersze inspirowane pracami Grażyny Głowackiej. Na oprawę muzyczną wydarzenia składał się występ Zosi Lipskiej, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie. Wystawa potrwa do 1 listopada 2017 r.

171017_wernisaz_glowacka_183.JPG171017_wernisaz_glowacka_180.JPG171017_wernisaz_glowacka_153.JPG171017_wernisaz_glowacka_168.JPG171017_wernisaz_glowacka_161.JPG