Zwierzęta na żywo i w ceramice – wernisaż wystawy

Czytelnicy, odwiedzający w miniony poniedziałek 23 października Bibliotekę Główną, mogli wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim był pokaz zwierząt na żywo. Wszystko za sprawą Andrzeja Pająka – niestrudzonego badacza i miłośnika fauny, szczęśliwego właściciela ogromnej kolekcji, złożonej z najbardziej egzotycznych gatunków gadów, pająków, ptaków, płazów i in.
Wśród prezentowanych w Bibliotece okazów znalazły się: węże, jaszczurki, karaluchy, żółwie oraz pająki. Każdy z tych wyjątkowych bohaterów miał swoją historię, którą poznaliśmy dzięki barwnym opowieściom Pana Andrzeja.
Pokaz towarzyszył uroczystości otwarcia wystawy prac dzieci uczestniczących w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Małgorzatę Wosik z pracowni „Czerwony piec”.