Winogronu ziarenko – poezje i pieśni Bułata Okudżawy

Wtorkowy wieczór, 7 listopada br., miał w naszej bibliotece wyjątkowy charakter, uzyskany przez specyficzną melancholię, połączoną z łagodnym ciepłem, z jakich słynie twórczość Bułata Okudżawy. Na klimat spotkania, oprócz repertuaru, wpłynęła także osobowość artystów. Niezwykle wzruszające i piękne w swej prostocie pieśni oraz wiersze legendarnego barda, usłyszeliśmy w wykonaniu Pawła Orkisza, będącego jednym z najlepszych w Polsce wykonawców i interpretatorów dzieł poety. Nasz gość wystąpił w towarzystwie przyjaciół - Piotra Bzowskiego i Jarosława Miszczyka.
Wydarzenie, związane z obchodzoną w tym roku 20. rocznicą śmierci Bułata Okudżawy, zorganizowane zostało w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. „Ars rozważania ciąg dalszy – arteterapia”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

171107_winogronku_zielony_004.JPG171107_winogronku_zielony_005.JPG171107_winogronku_zielony_013.JPG171107_winogronku_zielony_020.JPG171107_winogronku_zielony_028.JPG