Ostry dyżur literacki

W 2015 r., podczas drugiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, organizatorzy przedsięwzięcia zainaugurowali nowy program czytelniczy pn. Ostry Dyżur Literacki, który mieliśmy okazję gościć 15 listopada br. w jaworznickiej Bibliotece Głównej. W tym dniu specjaliści literatury dziecięcej, wcielając się w rolę lekarzy, przekonywali najmłodszych, że najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości jest czytanie książek. Każdy z małych „pacjentów”, którzy w tym dniu odwiedzili Bibliotekę, otrzymali fachową „poradę literacką” i receptę, na której wypisano tytuły polecanych książek i sposób ich dawkowania.  Dodatkową atrakcją były przygotowane, w formie kapsułek przypominających lekarstwa, cytaty, pochodzące ze znanych dzieł klasyki dziecięcej.

171115_ostry_dyzur_literacki_003.JPG171115_ostry_dyzur_literacki_023.JPG171115_ostry_dyzur_literacki_005.JPG171115_ostry_dyzur_literacki_015.JPG