Chrześcijanie w starożytności. Dzień święty w starożytności

22 listopada, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, odbył się kolejny wykład ks. dr Lucjana Bielasa z cyklu „Chrześcijanie w starożytności”. Podczas prelekcji omówione zostały różne aspekty obchodzonych w pierwszych wiekach świąt. Istotną częścią spotkania było podkreślenie aktualności wielu zachowań i zjawisk społecznych, które, mimo upływu lat, są obserwowane również dzisiaj. Wśród nich znaczącą rolę odgrywają, obecne we wszystkich kulturach, dwie potrzeby – świętego czasu i świętego miejsca.

171122_chrzescijanie_w_starozytnosci_013.JPG171122_chrzescijanie_w_starozytnosci_003.JPG171122_chrzescijanie_w_starozytnosci_016.JPG171122_chrzescijanie_w_starozytnosci_007.JPG