Biblioteka dla powietrza – finał projektu

24 listopada o godz. 11.00, w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie finalizujące projekt pt. „Biblioteka dla powietrza”. Realizacja zadania była możliwa dzięki  dofinansowaniu pozyskanemu w ramach II edycji Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko.  W trakcie wydarzenia, autorka projektu, dokonała podsumowania zrealizowanych założeń, zwracając szczególną uwagę na to, jak duże znaczenie dla ochrony powietrza, mają nasze codzienne zachowania. Spotkanie stało się również okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom konkursu „Wiesz czym oddychasz”. W rywalizacji udział wzięło 16 uczniów ze szkół podstawowych. Jury w składzie: Patryk Białas – lider i aktywista Katowickiego Alarmu Antysmogowego, Halina Rechul – bibliotekarz, inicjatorka projektu oraz Anna Sobula – bibliotekarz, dokonali oceny nadesłanych prac, wyróżniając i nagradzając cztery spośród nich.:

I miejsce Emilia Smoliło

II miejsce Zuzanna Wosik

III miejsce Honorata Garlej
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

III miejsce Wojciech Stankiewicz
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

Składamy serdeczne podziękowania firmie ENERIS Surowce za finansowe wsparcie przedsięwzięcia oraz firmie ODDECH TO ŻYCIE.PL – za ufundowanie nagród w konkursie na list do dorosłych.