Miasto 44. Spotkanie autorskie z Marcinem Mastalerzem

12 grudnia, w Audytorium Biblioteki Głównej, odbyło się spotkanie z Marcinem Mastalerzem, autorem powieści „Miasto 44”. Publikacja, powstała w oparciu o scenariusz filmowy Jana Komasy, opowiada o wydarzeniach wojennych z perspektywy młodych mieszkańców Warszawy. O wyborach i  sytuacji ówczesnej młodzieży rozmawiali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, którzy nie tylko uczestniczyli w organizowanym przez nas wydarzeniu, ale także byli jego moderatorami. W roli prowadzących sprawdzić się mogli: Paulina Madejczyk, Julia Banaś i Jan Sporek. Stawiane autorowi pytania dotyczyły zarówno kulisów powstawania książki, procesu przygotowywania się do niej, jak również specyfiki pracy dziennikarza i pisarza w dzisiejszych realiach.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu pn. „Ars rozważania ciąg dalszy – arteterapia”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

171212_spotkanie_miasto_44_010.JPG171212_spotkanie_miasto_44_008.JPG171212_spotkanie_miasto_44_005.JPG171212_spotkanie_miasto_44_012.JPG