Koncert Noworoczny

9 stycznia 2018 r. o godz. 17.00, odbyło się kolejne muzyczne wydarzenie z cyklu „Biblioteka pełna muzyki”. Tym razem był to koncert noworoczny, podczas którego wystąpili utalentowani uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się w świątecznym i karnawałowym repertuarze. Zabrzmiały piękne kolędy, utwory klasyczne, jak również te nawiązujące do folkloru. Oprócz wspaniałych solistów: akordeonisty i dwóch gitarzystów, usłyszeliśmy zespoły kameralne, takie jak np.: duet saksofonowy, trio skrzypcowe, kwartet saksofonowy czy kwintet akordeonowy. Licznie przybyła publiczność nagradzała poszczególne wykonania gromkimi brawami. Utwory muzyczne zostały uzupełnione o informacje dotyczące historii i zwyczajów związanych z zakończeniem starego i rozpoczęciem nowego roku. Uzupełnieniem całości była świąteczna i kolędowa wystawa tematyczna, zaprezentowana w bibliotecznych gablotach. Na zakończenie, prowadzące złożyły wszystkim życzenia noworoczne i zaprosiły na kolejne koncerty.

180109_biblioteka_pelna_muzyki_02.JPG180109_biblioteka_pelna_muzyki_04.JPG180109_biblioteka_pelna_muzyki_05.JPG180109_biblioteka_pelna_muzyki_11.JPG180109_biblioteka_pelna_muzyki_30.JPG