Nowości wydawnicze dla bibliotek publicznych

Szanowni Czytelnicy, miło nam poinformować, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, po raz kolejny otrzymała dotację finansową, w kwocie  110 00,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uchwalonego przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020 - Priorytet 1: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.  Celem projektu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz liczby czytelników. Wierzymy, że poprzez systematyczny dopływ nowości wydawniczych, a także zwiększenie oferty książek i audiobooków, nasza  Biblioteka, będzie miała swój wkład w kształtowanie nawyków czytelniczych wśród jaworznickiej społeczności, a pośrednio wpłynie na rozwój czytelnictwa w Polsce.
Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń z przeczytanych lektur.

bib narodowa