Niezbędnik poetycki Macieja Szczawińskiego. Poetą się jest (nie bywa). O poetyckim "powołaniu" i wynikających zeń konsekwencjach, obowiązkach, pułapkach.

Niezbędnik poetycki Macieja Szczawińskiego - 5 października 2016 godzina 11Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapraszamy na nowy, literacki cykl, poświęcony w głównej mierze poezji. Spotkania poprowadzi Maciej Szczawiński, redaktor Radia Katowice, publicysta kulturalny, krytyk literacki, pisarz. Pierwsze spotkanie, zaplanowane 5 października o godz. 11.00, nosić będzie tytuł Poetą się jest (nie bywa). O poetyckim „powołaniu” i wynikających zeń konsekwencjach, obowiązkach, pułapkach. Wydarzenia organizowane będą w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. Stacja Jaworzno – pisarze i poeci, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.