Twórcy i ich dzieła. „Dziewczyna z perłą” Jana Vermeera

Twórcy i ich dzieła - 7 października 2016 godzina 17Miłośników sztuk wszelkich (nie tylko teatru) zapraszamy na inaugurację nowego, bibliotecznego cyklu. Spotkania, odbywające się raz w miesiącu, pod nazwą Twórcy i ich dzieła, poświęcone zostaną każdorazowo jednemu artyście, jego działalności i inspirowanym nią dziełom. Uzupełnieniem prelekcji będą fragmenty materiałów audiowizualnych, pochodzących ze zbiorów Biblioteki, które pozwolą na multimedialne zaprezentowanie poruszanego tematu.
Pierwsze spotkanie, mające miejsce 6 października o godz. 17.00, dotyczyć będzie arcydzieła Jana Vermeera, zatytułowanego Dziewczyna z perłą.
Uczestnicy wezmą udział w losowaniu podwójnych zaproszeń do Teatru Korez w Katowicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie.