Tydzień Seniora. „Dancing” – program muzyczno-poetycki

Dancing - 3 października 2016 godzina 17Serdecznie zapraszamy seniorów – jedną z najbardziej aktywnych grup odbiorców naszych usług, na niezwykły wieczór poetycko-muzyczny, oparty na twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Specjalnie dla Państwa, na bibliotecznej scenie, wystąpią aktorzy Teatru Polskiego w Warszawie – Maja Barełkowska (autorka scenariusza) i Piotr Cyrwus, w swoim autorskim programie.
Tytułowy „Dancing", odwołuje się do znanego motywu, obecnego także w utworach poety, przedstawiającego życie jako taniec, do którego zastaliśmy zaproszeni. Ważnym elementem spektaklu jest muzyka, zarówno ta wpisana w tekst, jak i rozbrzmiewająca w tle, wyznaczając takt i rytm.
Wydarzenie odbędzie się w ramach, organizowanego w naszym mieście, Tygodnia Seniora, trwającego od 29 września do 5 października br.
Wejściówki na spotkanie do odbioru, od 26 września od godz. 17.00, w Bibliotece Głównej (Wypożyczalnia dla Dorosłych).