Moda i Madame Pompadur – prelekcja Genowefy Frąs

Moda i madame Pompadour - 7 października 2016 godzina 17Miejska Biblioteka Publiczna Jaworznie serdecznie zaprasza, 7 października 2016 r. o godz. 17.00, na prelekcję pt. „Moda i Madame Pompadur”. W trakcie wydarzenia spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest moda i dlaczego słynna oblubienica króla Francji Ludwika XV, określana jest mianem „ikony stylu”. Temat zreferuje Genowefa Frąs - magister teologii Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego o kierunku filozofia, malarka, mistrz krawiecki z zakresu krawiectwa damskiego lekkiego, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. Maluje głównie obrazy o tematyce ludowej. Pierwszą swoją autorską wystawę prezentowała w czerwcu br., w jaworznickim  Klubie Relax. Jest zwolenniczką spontanicznych ekspozycji ulicznych, nastawiając się na odbiór przechodnia ulicznego: dzieci, młodzież i osób starszych.