Babie lato - konkurs recytatorski wierszy Urszuli Kępki

Babie lato - konkurs recytatorski - 4 października 2016 godzina 104 października 2016 r. o godz. 10.00, odbędzie się, w Bibliotece Głównej, finał konkursu recytatorskiego wierszy Urszuli Kępki pt. „Babie lato”. Udział w nim wezmą dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 4 i 10 w Jaworznie oraz klasy pierwsze i drugie ze Szkoły Podstawowej nr 18. Organizatorem konkursu jest Filia Ciężkowice oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej.
Pani Urszula Kępka jest postacią doskonale znaną w środowisku twórczym naszego miasta. Od wielu lat współpracuje z biblioteką, prowadząc cykliczne spotkania z dziećmi, podczas których prezentuje swoje utwory. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania wczesnoszkolnego, z zamiłowania poetką. Choć pisze wiersze również dla dorosłego odbiorcy, bliższe jej sercu są te, adresowane do młodszego pokolenia. Jej dziecięca poezja zachwyca humorem, wielobarwnością zarysowanych postaci i sytuacji. Wykreowany przez Nią świat jest przyjazny dla dziecka, niezwykle pouczający, po prostu czarujący. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to  wydarzenie.