„Dlaczego i kiedy warto mówić Nie!”

Dlaczego i kiedy warto mówić "Nie" - 7 października 2016 godzina 9W ramach realizacji bibliotecznego projektu …Dokonywać wartościowych wyborów…, 7 października 2016 r. o godz. 9.00 i 10.30, odbędą się warsztaty profilaktyczne pt. Dlaczego i kiedy warto mówić NIE. Spotkanie poprowadzi Leszek Roszczenko z Centrum Profilaktyki Społecznej.
W trakcie zajęć, młodzi uczestnicy spotkania, dowiedzą się jak odpowiadać na dziwne propozycje drinka, napoju; jak unikać kontaktu z alkoholem, tytoniem i narkotykami; co zrobić, kiedy chłopcy są nachalni; jak się zachować, gdy koleżanka chce wyjść z nieznajomymi. Podczas warsztatów prowadzący będzie mówił o konsekwencjach użycia narkotyków klubowych oraz podania tzw. pigułki gwałtu. Nakreśli również podstawy postępowania w sytuacjach krytycznych i przestrzeże czego nie wolno robić na dyskotece.
źródło: http://www.cps.edu.pl/credo-85.html
Projekt realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu ze strony Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.