Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz - 12 października 2016 godzina 9Serdecznie zapraszamy najmłodszych do udziału w spotkaniu autorskim z Grażyną Bąkiewicz, które już 12 października br. o godz. 9.00, odbędzie się w Bibliotece Głównej. Autorka popularnych wśród dzieci i młodzieży książek, spotka się z Czytelnikami w związku z realizacją bibliotecznego projektu „Stacja Jaworzno – pisarze i poeci”.
Grażyna Bąkiewicz przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum. Jest laureatką I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. O melba! znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski”, przygotowanym na targi książki w Bolonii. Stan podgorączkowy i Będę u Klary były nominowane do nagrody IBBY. Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004, przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka Muchy w butelce nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.
Biblioteczny projekt „Stacja Jaworzno – pisarze i poeci” współfinansowany jest ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.
źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/autor/grazyna-bakiewicz.html