Portrety Legionowe – wystawa Muzeum Narodowego w Krakowie

Wystawa "Portrety legionowe" - od 1 listopada 2016Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, serdecznie zaprasza do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 1 do 20 listopada br. prezentować będziemy wystawę pt. „Portrety Legionowe”. Ekspozycję, składającą się z 33 reprodukcji rysunków Leopolda Gottlieba, przygotowało Muzeum Narodowe w Krakowie. Po raz pierwszy została udostępniona publiczności w Galerii Kordegarda w Warszawie w 2014 r., z okazji setnej rocznicy Czynu Legionowego. Wystawa obejmuje portrety uczestników walk o niepodległość Polski: szeregowych legionistów, jak również wyższych rangą oficerów i dowódców.
Prezentacja w jaworznickiej Bibliotece, towarzyszy miejskim obchodom, związanym z rocznicą odzyskania niepodległości i nadania imienia Legionów Polskich skwerowi, znajdującemu się w sąsiedztwie Biblioteki.