Coraz mniej milczenia – spotkanie z Martą Fox

Spotkanie z Martą Fox - 3 listopada 2016 godzina 11Miejska Biblioteka Publiczna Jaworznie zaprasza, 3 listopada o godz. 11.00, na spotkanie z Martą Fox - poetką, powieściopisarką, eseistką, autorką ponad 40 książek, wśród których są powieści, a także zbiory opowiadań, esejów oraz wierszy. Jej poezja była tłumaczona na język angielski, niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej - Statuetka Miedzianego Amora: 1989 – proza  i 1994 – poezja. Za książkę „Zdarzyć się mogło. Zdarzyć się musiało. Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu” otrzymała nagrodę XX Międzynarodowego  Listopada Poetyckiego. Jej powieści zostały uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie „Książka Roku” 1995 i 2000 r.
Temat spotkania zainspirowany został tytułem jednej z książek autorki, w której opisuje cztery, zaczerpnięte z życia historie, dotykające trudnych, rodzinnych relacji.
Organizacja wydarzania związana jest z realizacją bibliotecznego projektu „Świat bez przemocy”, dofinansowanego ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.