PIERWSZY BIBLIOTECZNY SLAM POETYCKI

Pierwszy Slam Poetycki - 23 listopada 2016 godzina 17Miłośników literatury, fanów sztuki improwizowanej, amatorów zabaw słownych z elementami rywalizacji, poetów, otwartych na bezpośredni kontakt z odbiorcą, wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Pierwszym Bibliotecznym Slamie Poetyckim w naszym mieście. Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, 23 listopada o godz. 17.00. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i przesłanie swojego zgłoszenia, w nieprzekraczalnym terminie, do 14 listopada. Zmagania będą przebiegać w kilku etapach. Podczas pierwszej, trzy minutowej rundy, każdy z uczestników zaprezentuje swój, nigdzie dotąd niepublikowany, wiersz. Najlepsi przejdą do kolejnej części, polegającej na improwizacji na wskazany temat.
Nawiązując do tradycji tego typu wydarzeń, wieczór uświetni występ muzyków jazzowych.
W roli komentatora i członka jury, weźmie udział Maciej Szczawiński – dziennikarz, od wielu lat prezentujący i oceniający poezję, m.in. na antenie Radia Katowice, publicysta kulturalny, krytyk literacki, pisarz.
Inicjatywa zorganizowana zostanie w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. „Stacja Jaworzno – pisarze i poeci”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.