Klub Książki

Klub Książki - 4 kwietnia 2017 godzina 10Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Książki, działającego we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Tym razem będziemy mięli okazję, by podzielić się wrażeniami po skończonej lekturze książek peruwiańskiego pisarza - Mario Vargasa LLosy. Pisarz, który nie boi się mówić tego, co myśli na tematy społeczne i kulturalne, regularnie naraża się na ostrą krytykę. Aktywny na polu prozy, teatru i dziennikarstwa zebrał pasmo nagród, stypendiów twórczych, podróży oraz honorów dostępnych twórcy literatury. 7 października 2010 roku został uhonorowany przez Szwedzką Akademię Nagrodą Nobla. Działalność literacka to jednak nie wszystko w życiu Vargasa Llosy. Potwierdzając stereotyp o politycznym zaangażowaniu pisarzy latynoamerykańskich, autor poważnie zaangażował się w peruwiańską politykę - w roku 1990 wystartował w wyborach prezydenckich, jednak bez pozytywnego rezultatu. Na spotkanie Klubu Książki zapraszamy 4 kwietnia br., o godz. 10.00 do salki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.