Zbieramy krew. Akcja krwiodawstwa w jaworznickiej Bibliotece

Akcja krwiodawstwa w jaworznickiej BiblioteceSzanowni Czytelnicy,
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, serdecznie zaprasza do udziału w akcji honorowego oddawania krwi, której inauguracja będzie miała miejsce 4 lipca br., w Bibliotece Głównej. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Śląski Oddział Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża - Oddział Rejonowy w Jaworznie. Celem wydarzenia jest promocja idei honorowego krwiodawstwa, jak również zwiększenie świadomości społecznej o potrzebie organizowania tego typu akcji. Dzielenie się z innymi, tym niezwykle cennym darem, jest wyrazem troski i odpowiedzialności za życie i zdrowie drugiego człowieka.
Spotkania w jaworznickiej Bibliotece Głównej, będą miały charakter cykliczny. Tych obecnych i przyszłych honorowych dawców krwi zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godz. 9.00-16.00, do sali audytoryjnej.
W ramach przedsięwzięcia jaworznicka Biblioteka zachęca najmłodszych mieszkańców naszego miasta do udziału w konkursie plastycznym „Cenna kropla”, propagującym ideę akcji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa książek promujących zdrowy i aktywny tryb życia.

Od września w ramach realizacji cyklu planujemy organizację pogadanek oraz warsztatów poświęconych zagadnieniom transplantologii, dietetyki oraz promocji zdrowego i aktywnego trybu życia.