Człowiek w ołówku zaklęty. Wystawa rysunku Katarzyny Zemły

Wystawa Katarzyny Zemły - od 11 lipca 2017 rokuSerdecznie zapraszamy do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 11 lipca br. prezentować będziemy prace Katarzyny Zemły. Ekspozycja składa się z 20 rysunków, prezentujących portrety znanych osób, wśród których znajdziemy m.in. Andrzeja Wajdę, Salmę Hayek, Adele, Emilie Clarke.
Autorka wystawy jest artystką-amatorką, od wielu lat zakochaną w rysunku. Jak sama podkreśla, początki  jej drogi w  świecie sztuki, były trudne. Mnóstwo zmarnowanych kartek, połamanych ołówków i straconych godzin na rysunki, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Przez cały ten czas szlifowała swoje zdolności, by dojść do rysowania realistycznych portretów. Dzisiaj, odkryta pasja, zajmuje jej każdą wolną chwilę, relaksuje, pozwalając wejść w magiczny, artystyczny świat.