Wincenty Drabik – życie i twórczość. Wystawa Muzeum Miasta Jaworzna

Wincent DrabikSerdecznie zapraszamy do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 16 do 31 sierpnia br. prezentować będziemy wystawę poświęconą życiu i działalności Wincentego Drabika - polskiego scenografa okresu międzywojennego, urodzonego w Jaworznie. Ekspozycja, składająca się z 12 plansz, została przygotowana przez Muzeum Miasta Jaworzna, w celu upamiętnienia tego niezwykłego jaworznianina. Kuratorem wystawy jest Iwona Brandys, która w dn. 7 września br. o godz. 17.00, w bibliotecznej sali audytoryjnej wygłosi prelekcje pt. „Wincenty Drabik – stan badań”.