Do Broni. Wystawa plakatów

Wystawa "Do broni" - od 1 września 2017Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy plakatów pt. „Do Broni”, przygotowanej przez Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie, którą  zaprezentujemy w dniach od 1 do 19 września br., w związku z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Wiele wynalazków powstało w wyniku zapotrzebowania armii. Wojskowym zawdzięczamy nie tylko fabryczne patenty, ale także techniki wykorzystywane we współczesnej reklamie. Podczas II wojny światowej propaganda stosowana była na wielką skalę. Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zachęca, aby zobaczyć jak wyglądały plakaty z tego okresu oraz kreacje powojenne, które wykorzystywały retorykę wojenną.
Źródło: Oferta wystaw do wypożyczenia. Prezentacja oprac. przez Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila. Kraków 2016 r.