Ballady Leonarda Cohena

Spotkanie z Kuba Michalskim - 26 września 2017 godzina 17Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza seniorów, 26 września o godz. 17.00, na muzyczny wieczór pt. „Ballady Leonarda Cohena”, które usłyszymy w aranżacji i wykonaniu Kuby Michalskiego. Leonard Cohen, niedawno zmarły znakomity kanadyjski poeta i pieśniarz, przez kilkadziesiąt lat raczył nas przepięknymi balladami. W programie koncertu usłyszą Państwo kilkanaście jego piosenek w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”, uzupełnionych wybranymi kompozycjami Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów.
Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.
Wydarzenie zorganizowane zostanie z okazji Tygodnia Seniora 2017. Wejściówki będą do odbioru od 18 września br. w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej.