Smog – fakty i mity

Smog - Fakty i mity. 4 października 2017 godzina 124 października br. o godz. 12.00 w sali audytoryjnej Biblioteki Głównej, odbędzie się spotkanie pt. „Smog – fakty i mity”. Wydarzenie zorganizujemy w związku z realizacją projektu „Biblioteka dla powietrza”, który otrzymał dofinansowanie w II edycji Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko”.  O występowaniu, zagrożeniach i wpływie na zdrowie i życie człowieka, tego nienaturalnego zjawiska atmosferycznego, rozmawiać będzie z uczestnikami Patryk Białas – lider i aktywista Katowickiego Alarmu Smogowego, który od wielu miesięcy niestrudzenie uzmysławia katowiczanom, że największym problemem miasta jest zatrute powietrze. W pierwszej połowie 2016 roku zebrał ponad 900 podpisów mieszkańców pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie działań na rzecz czystego powietrza w Katowicach.
Serdecznie zapraszamy.
Źródło: http://www.infokatowice.pl/glosowanie_pole/patryk-bialas/