Zwierzęta na żywo i w ceramice

Wystawa zwierzeta w ceramiceMiejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Zwierzęta na żywo i w ceramice”, którą od 16 października 2017 r. prezentować będziemy w holu Biblioteki Głównej. Pomysłodawcą ekspozycji jest Dorota Milewska, a realizatorem Małgorzata Wosik z pracowni „Czerwony Piec”. Bohaterami przedsięwzięcia są najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, prezentując za pośrednictwem sztuki rękodzielniczej, swój sposób postrzegania świata. Tematem przewodnim wystawy będą zwierzęta, zarówno te obecne w najbliższym otoczeniu dzieci, jak również te poznane za pośrednictwem książek czy programów edukacyjnych. 23 października 2017 r. o godz. 17.00. w trakcie uroczystego otwarcia wystawy, dzieci będą mogły na żywo oglądać egzotyczne zwierzęta i pogłębić swoją wiedzę na temat ich życia w środowisku naturalnym. Wszystko za sprawą Andrzeja Pająka - niezwykłego miłośnika zwierząt, który  przygotuje i poprowadzi ten wyjątkowy pokaz .