Mania i Frania. Spotkanie autorskie z Urszulą Kępką

Spotkanie autorskie z Urszulą Kępką - 27 października 2017 godzina 17„Mania i Frania” to tytuł pierwszej autorskiej publikacji jaworznianki – Urszuli Kępki, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym we wrześniu br. Z tej okazji, 27 października 2017 r. o godz. 17.00 w sali audytoryjnej Biblioteki Głównej, odbędzie się spotkanie promujące wspomniany zbiór wierszy.
Książeczka, opatrzona ilustracjami brata poetki, jest wydawnictwem, które śmiało można polecić do wspólnego, rodzinnego czytania. Charakterystyczna dla Pani Urszuli swoboda posługiwania się piórem, pogodne usposobienie i pasja, z jaką prezentuje swoje utwory sprawiają, że jej twórczość od lat jest entuzjastycznie przyjmowana przez wszystkich odbiorców.
Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Urszula Kępka – na co dzień pracuje jako nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Jaworznie, w wolnych chwilach pisze wiersze dla dzieci i dorosłych. Od 2011 roku współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie, prowadząc swój autorski cykl spotkań z najmłodszymi, pierwotnie nazwany „Zabawa w słowa”, a od 2015 roku zatytułowany „Wierszyki na drugie śniadanie”. Swoje utwory publikowała w fachowym periodyku pn. „Bliżej Przedszkola: wychowanie i edukacja”, a także „Dzienniku Zachodnim”. Jej wiersze możemy odnaleźć w almanachach Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. W 2014 roku, za swoje zaangażowanie na rzecz krzewienia literatury i rozwoju czytelnictwa została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Biblioteki”.