Twórcy i ich dzieła. Roman Polański

Twórcy i ich dzieła - 14 listopada 2017 godzina 1714 listopada br. o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Twórcy i ich dzieła”. Tematem prelekcji będzie życie i dorobek jednego z najgłośniejszych reżyserów – Romana Polańskiego. Bogaty życiorys artysty, obfitujący w wiele dramatycznych momentów, przełożył się także na różnorodną, pod względem gatunkowym oraz poruszanych tematów, często odważnych i wzbudzających kontrowersje, filmografię. Materiałem źródłowym, pomocnym do opracowania spotkania, był film dokumentalny, powstały w 2011 r., znajdujący się w zbiorach bibliotecznego Działu Multimedialnego.
Wśród uczestników rozlosowane zostanie podwójne zaproszenie do Teatru Korez w Katowicach.