Narodowe Święto Niepodległości

Dzień NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości, ustanowione w 1937 r. celem upamiętnienia zwycięskiej walki o wolną Polskę, to ważny dzień dla wszystkich naszych rodaków. Obchody, nawiązujące do tego wyjątkowego w dziejach naszej ojczyzny wydarzenia, odbywają się w całym kraju. Z tej okazji, 11 listopada 2017 r., Prezydent Miasta serdecznie zaprasza jaworznian do udziału w zaplanowanych uroczystościach. Szczegółowy plan imprez zamieszczony jest na plakatach.
Państwa uwadze polecamy również biblioteczne inicjatywy, wśród których czołowe miejsca zajmują wystawy historyczne: „Stanisław Nowakowski – walka o niepodległość”; „Legiony Polskie” – prezentacja Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie; „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” J. Piłsudski – wystawa książki dawnej ze zbiorów MBP w Jaworznie.