Ostry dyżur literacki

Ostry Dyżur Literacki - 15 listopada 2017 godzina 1015 listopada br. od godz. 10.00, w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbędzie się happening promujący czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Specjaliści od literatury dziecięcej, występujący w tym dniu w roli lekarzy, będą przekonywać, że najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości jest czytanie książek. Odpowiednio dobrana, systematycznie dawkowana lektura stanowi doskonałe remedium na obserwowany wśród młodych ludzi spadek zainteresowania książką. Ostry dyżur literacki po raz pierwszy rozpoczął swoją działalność w 2015 r. Inicjatorami przedsięwzięcia są organizatorzy Festiwalu Literatury dla Dzieci. Zapisy do udziału w akcji przyjmowane są w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej.