Legimi

LegimiCzytanie jeszcze nigdy nie było tak wygodne jak teraz! Dzięki współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie a poznańska firmą Legimi, czytelnicy będą mogli skorzystać z naszej najnowszej usługi, polegającej na bezpłatnym dostępie do bestsellerowych publikacji elektronicznych: literatury popularno-naukowej oraz literatury pięknej w tym: powieści obyczajowych, historycznych, kryminałów, fantastyki, biografii itp. Oferta obejmuje ponad 16 000 cyfrowych książek, które dzięki posiadanym przez Czytelników urządzeniom typu: tablet, komputer, smartfon, e-czytnik, będą dostępne w każdym miejscu i o każdej porze. Wygodne i przyjazne aplikacje, umożliwiające tzw. „czytanie w chmurze”, zapewniają pełną synchronizację urządzeń i niepowtarzalne doświadczenia. Jedynym warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie karty czytelnika i odebranie, osobiście w Bibliotece Głównej, specjalnego kodu. Jego aktywacja następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/Jaworzno. Informacje o dostępnych e-bookach uzyskamy w Katalogu Publikacji elektronicznych. Po dokonaniu niezbędnych formalności można swobodnie wypożyczać książki, pobierając je w aplikacji Legimi. Dostęp do bazy będzie możliwy przez okres jednego miesiąca. Po 30 dniach Czytelnik może otrzymać następny kod, umożliwiający korzystanie z Serwisu przez kolejny miesiąc.
Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze Wypożyczalni dla Dorosłych i Działu Multimedialnego.