Mikołaj – Święty nie tylko od prezentów

Mikołja 06.12.2017 godzina 17Kultywując, zapoczątkowaną w 2011 r., biblioteczną tradycję obdarowywania najmłodszych mieszkańców naszego miasta prezentami z okazji mikołajek, jaworznicka Biblioteka Główna organizuje, 6 grudnia br. o godz. 17.00, spotkanie dzieci z najbardziej ulubionym Świętym.
Wspólna zabawa przy choince, ma na celu uświadomienie maluchom, jak ważną rolę w życiu odgrywa dobro i chęć niesienia pomocy innym, a także przekonanie ich, że mikołajki są nie tylko okazją do wręczania prezentów, w postaci przedmiotów i dóbr materialnych, ale również okazywania sobie nawzajem bezcennych gestów dobroci, poświęcenie czasu i uwagi drugiemu człowiekowi. Spotkanie ze św. Mikołajem poprzedzi występ artystyczny Julii Knot – uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego im. Orla Białego w Jaworznie, która zaprezentuje się najmłodszym, w zimowo-świątecznym repertuarze.
Spotkanie odbędzie się dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu ze strony darczyńców: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie; firm: Fornit, e-dubiel, Sartech, Mattel, Art-Com, Zakład Remontowo-Budowlany Jacek Malec oraz Fundacji Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona. Udzielona pomoc finansowa oraz przekazane materiały, to dla nas i dla obdarowanych dzieci, ważny i cenny gest dobrej woli. Obowiązują zapisy - Oddział dla Dzieci i Młodzieży.