Jarmark w Trójkącie Trzech Cesarzy – wystawa prac Genowefy Frąs

Wystawa Genowefy Frąs - od 3 stycznia 2018 Nowy sezon bibliotecznych prezentacji w Galerii ExLibris rozpoczniemy 3 stycznia 2018 r. o godz. 17.30, uroczystym otwarciem wystawy Genowefy Frąs pt. Jarmark w Trójkącie Trzech Cesarzy.
Ekspozycja, składająca się kilkunastu prac, obejmuje malarstwo oraz sztukę rękodzielniczą. Artystka przedstawi m.in. wzory 6 wyszywanek – makatek, będących spuścizną po mieszkańcach XIX-wiecznych Niedzielisk, przez które prowadziła leśna droga ku Przemszy na targ do Mysłowic. Wyeksponowana kolekcja wzorów, będąca przykładem zachowanej kultury krakowskiej i śląskiej, została odnaleziona w jednej z jaworznickich rodzin.
Genowefa Frąs - magister teologii Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego o kierunku filozofia, malarka, mistrz krawiecki z zakresu krawiectwa damskiego lekkiego, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. Maluje głównie obrazy o tematyce ludowej. Pierwszą swoją autorską wystawę prezentowała w jaworznickim  Klubie Relax. Jest zwolenniczką spontanicznych ekspozycji ulicznych. W jaworznickiej Bibliotece Głównej prowadziła wykłady z zakresu mody, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kulturę ludową.
Wernisaż uświetni występ dzieci z PM nr 9 w Jaworznie. Serdecznie zapraszamy!