Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2018 - Biblioteka Główna2 czerwca, jak co roku od 17 lat, w wielu miastach i miasteczkach w Polsce głośnym czytaniem popularnej "Lokomotywy" Juliana Tuwima, rozpoczną się obchody największego święta najmłodszych czytelników. „Czytanie łączy” - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który jaworznicka Biblioteka zainauguruje w najbliższą sobotę aktywnie włączając się w organizowany na Rynku Dzień Dziecka.
Wśród atrakcji, przygotowanych w tym dniu dla najmłodszych, znajdą się konkursy i quizy z nagrodami, malowanie buziek, kreatywne zajęcia plastyczne. Wspólnie z bohaterami literatury dziecięcej: Plastusiem, Karolcią i Koziołkiem Matołkiem będziemy poznawać świat książek i wyobraźni najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem obchodów.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2018 - Biblioteka Główna Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2018 - Filie Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2018 - Filie