Wystawa malarstwa Bolesława Fraszczyńskiego

Wernisaż Bolesława Fraszczyńskiego - 25 lipca 2018 godzina 15:30W dniach od 16 do 30 lipca br., w bibliotecznej Galerii ExLibris, prezentowane będą prace autorstwa Bolesława Fraszczyńskiego. Artysta od 2004 r. związany jest ze STK w Jaworznie. Od 2011 r. należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku. Bierze udział w plenerach malarskich organizowanych przez chełmskie, krakowskie oraz jaworznickie stowarzyszenia. Maluje głównie w technice olejnej i akwarelowej, rzadziej akrylowej. Ulubionym tematem, od którego rozpoczął malarską przygodę, i do którego wciąż powraca, jest pejzaż. Chętnie uwiecznia też zwierzęta, ptaki oraz kwiaty. Ważnym motywem są także portrety osób bliskich. Uważa, że malarstwo to barwy i emocje, obserwacja i umiejętność patrzenia na świat, a następnie oddawanie swojego „widzenia” na płótno. Malarstwo jest jego zdaniem jedną z nielicznych sztuk, pozwalających na wzbogacenie własnego wnętrza.
25 lipca o godz. 15.30 zapraszamy na uroczysty finisaż wystawy.