Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery

Projekt "Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery"Szanowni Państwo, pragniemy podzielić się radością kolejnej szansy rozwinięcia skrzydeł w prowadzonej działalności, skierowanej w sposób szczególny do bardzo ważnej grupy odbiorców - dzieci i młodzieży. Choć jednocześnie wierzymy, że przygotowywana przez nas propozycja, jak większość dotychczasowych inicjatyw, pozbawiona będzie ograniczeń i wiekowych barier - wszak dbałość o rozwój i dobrą rozrywkę latorośli, to także gest w stronę rodziców, dorosłych mieszkańców Jaworzna.
Nowe możliwości pojawiły się za sprawą dofinansowania, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Infrastruktura kultury, bibliotecznego projektu pn. Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery. Dzięki pozyskanym środkom już wkrótce zakupione zostaną: domek sensoryczny z wyposażeniem, pufy i siedziska, zestawy kreatywnych zabawek, autko sensoryczne, parawany i pacynki, które pomogą nam, łącząc tradycję z nowymi technologiami, w stworzeniu niezwykłej przestrzeni dla małego czytelnika. W świat nieograniczonych możliwości przeniesiemy się za sprawą Magicznego dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego, stanowiącego doskonałą pomoc dydaktyczną, wykorzystywaną do ćwiczeń, gier i zabaw podczas pracy z dziećmi, ale także osobami niepełnosprawnymi oraz dorosłymi.
Trudno już w tej chwili w pełni przewidzieć potencjał, jaki kryje się w sprzętach dla młodych konstruktorów do nauki programowania i robotyki – LEGO Mindstroms oraz roboty Phonton EDU.
Dla artystów amatorów – tych jeszcze nieodkrytych i tych już zauważonych, otworzymy studio nagrań z fortepianem cyfrowym i oprogramowaniem do edycji video.
Mamy nadzieję, że stworzona strefa zaowocuje wieloma dokumentami utrwalającymi, dzięki m.in. cyfrowym zapisom historii mówionych, ślady naszej przeszłości, a także pozwoli na rozwinięcie licznych talentów, pasji i zainteresowań czytelniczych.
Serdecznie zapraszamy!