Biblioteka Malucha. Inauguracja projektu

Biblioteka malucha - inauguracja 19 września 2018!„Biblioteka Malucha”, której uroczyste otwarcie zaplanowane zostało na 19 września br. o godz. 17.00, to szczególne miejsce, stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, zaaranżowane w przyjaznych przestrzeniach Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, udało nam się zakupić kolorowy domek sensoryczny z wyposażeniem, pufy i siedziska, zestawy kreatywnych zabawek, roboty Photon EDU, Lego Mindsorms, autko sensoryczne, parawany i pacynki oraz Magiczny Dywan - interaktywne urządzenie projekcyjne, stanowiące doskonałą pomoc dydaktyczną, wykorzystywaną do ćwiczeń, gier i zabaw podczas pracy z dziećmi, ale także osobami niepełnosprawnymi oraz dorosłymi. „Biblioteka Malucha” będzie stanowić integralna cześć „Strefy Rodzica”, której celem i najważniejszym zadaniem jest wspomaganie rodziców w procesie wychowania oraz opieki zdrowotnej dzieci i młodzieży, poprzez organizowanie spotkań o charakterze edukacyjnym oraz promocję literatury popularno-naukowej. Mamy nadzieję, że nowa aranżacja wnętrza zaktywizuje najmłodszych Czytelników do częstych odwiedzin Biblioteki.
W trakcie spotkania inaugurującego projekt, na które serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, bibliotekarze zaprezentują możliwości nowego wyposażenia, jednocześnie zachęcając małych uczestników do wspólnej zabawy przy ich wykorzystaniu.