Mania i Frania. Spotkanie autorskie z Urszulą Kępką

Spotkanie autorskie z Urszulą Kępką - 27 października 2017 godzina 17„Mania i Frania” to tytuł pierwszej autorskiej publikacji jaworznianki – Urszuli Kępki, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym we wrześniu br. Z tej okazji, 27 października 2017 r. o godz. 17.00 w sali audytoryjnej Biblioteki Głównej, odbędzie się spotkanie promujące wspomniany zbiór wierszy.
Książeczka, opatrzona ilustracjami brata poetki, jest wydawnictwem, które śmiało można polecić do wspólnego, rodzinnego czytania. Charakterystyczna dla Pani Urszuli swoboda posługiwania się piórem, pogodne usposobienie i pasja, z jaką prezentuje swoje utwory sprawiają, że jej twórczość od lat jest entuzjastycznie przyjmowana przez wszystkich odbiorców.
Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Urszula Kępka – na co dzień pracuje jako nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Jaworznie, w wolnych chwilach pisze wiersze dla dzieci i dorosłych. Od 2011 roku współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie, prowadząc swój autorski cykl spotkań z najmłodszymi, pierwotnie nazwany „Zabawa w słowa”, a od 2015 roku zatytułowany „Wierszyki na drugie śniadanie”. Swoje utwory publikowała w fachowym periodyku pn. „Bliżej Przedszkola: wychowanie i edukacja”, a także „Dzienniku Zachodnim”. Jej wiersze możemy odnaleźć w almanachach Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. W 2014 roku, za swoje zaangażowanie na rzecz krzewienia literatury i rozwoju czytelnictwa została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Biblioteki”.

Z punktu widzenia filozofii

Z punktu widzenia filozofii - 25 października 2017 godzina 1725 października 2017 r. o godz. 17.00 w bibliotecznej Galerii ExLibris odbędzie się spotkanie z cyklu „Z punktu widzenia filozofii”. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Sztuka dyskusji”, a kierunek rozmowy wytyczy lektura „Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów” Artura Schopenhauera, która dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych w Informatorium. Spotkanie poprowadzi dr hab. Tomasz Kubalica. Serdecznie zapraszamy

Wierszyki na drugie śniadanie

Wierszyki na drugie śniadanie - 25 października 2017 godzina 10Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach literackiego cyklu „Wierszyki na drugie śniadanie”. Październikowe wydarzenie, utrzymane w jesiennym klimacie, odbędzie się w Bibliotece Głównej 25.10.2017 r. o godz. 10.00. W trakcie imprezy, Urszula Kępka zaprezentuje najmłodszym swoje poetyckie utwory , pochodzące, z opublikowanej we wrześniu br., książki pt. „Mania i Frania”.

Babski Magiel. Klub dla pań 50+

Babski MagielSerdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach Klubu Babski Magiel, niezwykłej inicjatywy powstałej w 2013 r., w wyniku współpracy między dwoma placówkami kulturalnymi: bibliotecznej Filii Gigant oraz Klubu Gigant MCKiS w Jaworznie. Zajęcia, odbywające się w każdy piątek o godz. 11.00, obejmują: dyskusje o literaturze, warsztaty rękodzieła, wymianę doświadczeń z zakresu kulinariów i kosmetyki, wspólne wyjścia do kina i teatru, wsparcie przy rozszyfrowywaniu tajników informatyki - komputera i Internetu, a także gimnastykę rekreacyjną. W bogatej historii dotychczasowych wydarzeń, w sposób szczególny zaznaczyły się następujące: „Wieczór poezji Jana Pawła II”, „Włoski wieczór literacko-kulinarny”, „Fitness pod chmurką”, „Szlakiem jaworznickiej architektury” – piesze rajdy, „Literacka majówka”.