Odkryj swój talent literacki! „Złote Pióro” - Edycja XXII

Złote Pióro 2018Przed nami kolejna, 22. edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Do udziału w rywalizacji serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy samodzielnie napiszą i prześlą do Biblioteki, tekst poetycki bądź prozatorski, zgodnie z wymogami Regulaminu, który dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz w poniższych linkach.
- Regulamin
- Karta Uczestnictwa
Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jaworzna, fundator nagród głównych: złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz kałamarzy. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Edukacji Kultury i Sportu UM oraz Biuro Promocji i Informacji UM.
Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w książce: Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”: laureaci.
Termin składania prac upływa 27 marca 2018 r.
Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna.

Konkurs „Kocham swoje Miasto za...”

Konkurs fotograficzny "Kocham swoje Miasto za..."Dział Informacji Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Kocham swoje Miasto za...”.
Obecnie panuje moda na fotografię amatorską. Każdy chwyta za aparat lub smartfon, pstryka zdjęcia… i nie mamy tu na myśli selfie. Na portalach społecznościowych można podziwiać przepiękne fotografie miast, krajobrazów, budynków itp. Dlatego też zrodził się pomysł konkursu fotograficznego „Kocham swoje Miasto za...”, który ma zachęcić mieszkańców do pokazania swoich ukochanych miejsc, obiektów związanych z Jaworznem. Poprzez organizację tego konkursu pragniemy nie tylko zaprezentować najpiękniejsze zakątki naszego miasta, ale także promować atrakcyjność turystyczną Jaworzna w regionie. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wszystkie zgłoszenia zostaną zaprezentowane w formie wystawy w Bibliotece Głównej lub w formie galerii na naszej stronie internetowej.
Serdecznie zapraszamy!

Rozmowy o literaturze z Małgorzata Cichy

Rozmowy o literaturze - 23 lutego 2018 godzina 17Serdecznie zapraszamy, 23 lutego 2018 r. o godz. 17.00, do udziału w wydarzeniu otwierającym nowy sezon literackich spotkań pt. „Rozmowy o literaturze z Małgorzatą Cichy”, w trakcie którego przypomniana zostanie życie i twórczość Marka Hłaski. Autorską interpretację fragmentów jego prozy usłyszymy w wykonaniu jaworznickich licealistów.

Wierszyki na drugie śniadanie

Wierszyki na drugie śniadanie - 21 lutego 2018 godzina 1021 lutego o godz. 10.00 w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbędzie się kolejne spotkanie z Urszulą Kępką pt. „Moi przyjaciele”. Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników poezji jaworznianki.