Klub Filmowy

Klub filmowy

28 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Filmowego. Tym razem będzie to historia o konsekwencjach trudnych wyborów, a zarazem próba zdefiniowania roli kobiety we współczesnym świecie. Na naszych gości czeka również spora dawka dobrej, rockowej muzyki w znakomitym wykonaniu. Do zobaczenia!

Krople. W sieci. Wernisaż wystaw Jadwigi Grzyb i Zdzisława Biernasia

Wernisaż wystawy "Krople" i "W sieci" - 27 czerwca 2018 godzina 17Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 27 czerwca o godz. 18.00, na wernisaż wystaw „W sieci” i „Krople”, autorstwa Jadwigi Grzyb i Zdzisława Biernasia. Twórcy zrzeszeni są w sosnowieckim Stowarzyszeniu Miłośników Fotografii. Inspiracją do prac Jadwigi Grzyb były instalacje Matyldy Sałajewskiej, zatytułowane „Kuszenie” i „Między słowami”. Autorka zdjęć ma na swoim koncie konkursowe sukcesy - znalazła się w gronie laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN w kategorii FUTURE. Zdzisław Biernaś jest miłośnikiem przyrody, w szczególności fascynują go ptaki, często stosuje fotografię makro.
Kuratorem ekspozycji jest Zbigniew Podsiadło.
Wystawa prezentowana będzie od 26 czerwca do 15 lipca br.

Wierszyki na drugie śniadanie. Różowe czereśnie

Plakat wierszyki na drugie sniadanie20 czerwca o godz. 10.00, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu „Wierszyki na drugie śniadanie”. Literacko-muzyczne wydarzenie z udziałem dzieci, poprowadzi autorka rymowanych opowieści, Pani Urszula Kępka. Głównymi bohaterkami najbliższej poetyckiej zabawy będą różowe czereśnie.

Dni Jaworzna 2018

Dni Jaworzna 2018Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bibliotecznym planem na Dni Jaworzna. Wśród naszych propozycji odnajdą Państwo spotkania autorskie, turniej gier komputerowych pn. Lan Party, zajęcia warsztatowe, edukacyjne i rozrywkowe. Szczegóły zamieszczone są na plakatach.