Niepełnosprawny absolwent – aktywizacja zawodowa: szanse i możliwości - konferencja

Niepełnosprawni - konferencja w dniu 14 grudnia 2017 godzina 13Miejsce osób niepełnosprawnych w społeczeństwie zależy od organizacji systemu integracji, edukacji i jakości prawa zastosowanego w praktyce. Zależy także od tego, czy uda się przełamać obojętność, bierność, egoizm, niezrozumienie społeczności, w której żyje osoba niepełnosprawna. Osoby niepełnosprawne potrzebują wiedzy i wsparcia ze strony społeczeństwa, aby móc w pełni realizować siebie. Okazywane wsparcie nie powinno być jednak traktowane jako przywilej, ale jako przysługujące prawo.
14 grudnia w czwartek o godz. 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbędzie się konferencja „Niepełnosprawny absolwent – aktywizacja zawodowa: szanse i możliwości”, w ramach której przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące możliwości wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy.
Konferencja organizowana jest przez: Pełnomocnika Prezydenta Miasta Jaworzna ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Doradcę Metodycznego Pedagogów Szkolnych i Doradców Zawodowych, a w roli prelegentów wystąpią pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Inspektorat w Jaworznie oraz Pan Wiesław Nowak - wieloletni członek Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Wierszyki na drugie śniadanie

Wierszyki na drugie śniadanie - 13 grudnia 2017 godzina 10„Świąteczne marzenia” to tytuł grudniowego spotkania w ramach realizacji bibliotecznego cyklu „Wierszyki na drugie śniadanie”, na które serdecznie zapraszamy 13.12.2017 r. o godz. 10.00. Nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Urszula Kępka zaprezentuje dzieciom swoje zimowo-świąteczne wierszyki. Będzie też czas na wspólne kolędowanie i składanie życzeń.

Gwiazda nadziei. Wieczór poetycki Alicji Dudek

Wieczór poetycki Alicji Dudek - 14 grudnia 2017 godzina 17W czwartek, 14 grudnia o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbędzie się nastrojowy wieczór poetycki Alicji Dudek, zatytułowany „Gwiazda nadziei". Jaworznicka poetka często w swej twórczości nawiązuje do bożonarodzeniowych wydarzeń. Z bogatego dorobku wybrane zostały wiersze, które wprowadzą nas w wyjątkowy, przedświąteczny klimat, przywołując to, co tak charakterystyczne dla tego okresu - zapach piernika, świerkową gałązkę i rozbrzmiewającą wokół kolędę.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnią m.in. Emilia Szłapa i Zofia Lipska.
Serdecznie zapraszamy.

… A nadzieja znów wstąpi w nas… Pastorałki w wykonaniu Marka Długopolskiego i przyjaciół

Pastorałki w wykonaniu Marka Dłúgopolskiego i przyjaciół - 21 grudnia 2017 godzina 17Tuż przed rodzinnym spotkaniem przy tradycyjnym wigilijnym stole, zapraszamy na przedświąteczny, literacko-muzyczny wieczór w Bibliotece. 21 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się wyjątkowy koncert pastorałek. Nastrojowe utwory usłyszymy w wykonaniu Marka Długopolskiego i przyjaciół:
Wiktorii Banasik – śpiew
Karoliny Szczurek – śpiew, skrzypce;
Miriam Jóźwik – flet prosty
Macieja Talagi – gitara
Mateusza Adamczyka – gitara
Mariusza Stadlera – gitara basowa
Bartka Palucha – instr. klawiszowe
Jacka Maliszczaka – instr. perkusyjne
Dominik Socha – śpiew, recytacja

Wejściówki na spotkanie wydawane będą w Wypożyczalni dla Dorosłych /Biblioteka Główna/, za okazaniem Karty Czytelnika, od 14 grudnia, od godz. 17.00.