Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”.

Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna"Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, zapraszają dzieci i młodzież szkolną, do udziału w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, którego jubileusz 20. edycji, świętować będziemy w 2016 r. Głównym celem rywalizacji jest rozbudzenie wyobraźni i zdolności młodych ludzi do twórczego, werbalnego wyrażania swoich emocji, poprzez zachęcenie ich do podejmowania samodzielnych prób literackich. Zadaniem konkursu, który na stałe wpisał się w tradycję literackich wydarzeń w Bibliotece, jest również wspieranie młodych talentów i podkreślenie wartości, jaką jest sprawne posługiwanie się językiem. Uczestnicy mogą wysyłać swoje prace w dwóch kategoriach: poezja i proza.

Termin składania prac upływa 26 marca 2016 r.

Nagrodzone i wyróżnione utwory, zostaną opublikowane w jubileuszowym wydawnictwie, prezentującym również wybrane prace z dotychczasowych edycji Konkursu. Za najlepsze teksty przyznawane są nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna – Patrona Honorowego Konkursu. Regulamin rywalizacji dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz na stronie internetowej Biblioteki.
Wydarzenie swoim patronatem objęły: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej.

Patronat medialny: portal MojeJaworzno; gazety lokalne: Extra, Magazyn Reklamowy Żółty Jeż, Głos24 – Gazety Regionalne.

Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna.

Od 2012 odwiedziło nas:

Zostań twarzą Biblioteki