Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Dni Sosnowca 2019: Sosnowiec Fun Festival

Trzy dni koncertów i święta miasta. Wielka impreza w Parku Sieleckim!

Kiedy: 07.06.-09.06.2019 (piątek-niedziela)
Gdzie: Park Sielecki, Sosnowiec

Czytaj więcej...

Planszówki w Spodku edycja 2020

W dniach 1-2 lutego odbędzie się kolejna, trzecia już, odsłona najlepszego i największego festiwalu gier planszowych na południu Polski. Wydarzenie skierowane jest i do początkujących, i do doświadczonych graczy. Można przyjść samemu, z przyjaciółmi albo z całą rodziną!

Kiedy: 01-02.02.2019, sobota 10-20, niedziela 11-19

Gdzie: Spodek (antresola), al. Korfantego 35, Katowice

Czytaj więcej...

XVII Węgiel Film Festiwal

W dniach 16-17 kwietnia odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu filmowego Węgiel Film Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół.

Kiedy: 16-17.04.2020 (czwartek-piątek)
Gdzie: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego, ul. św. Pawła 3, Katowice

Festiwal przesunięty na inny termin.

Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2019

W piątek 22 listopada wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. W tym roku na stoiskach goszczą unikatowe wyroby rękodzielnicze i najróżniejsze pyszności, wsród których znajduje się wiele nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów.

 

Kiedy: 22.11-23.12.2019

Gdzie: Katowice Rynek

Czytaj więcej...

XI Katowicka Noc Kabaretowa

Panie i Panowie! Przed Wami jedyne tego typu widowisko kabretowa. Jedenasta edycja Katowickiej Nocy Kabaretowej to rozrywka, jekiej nie doświadczył jeszcze żaden człowiek!

Kiedy: 21.03.2020 (sobota) godz. 19:00 
Gdzie: SPODEK Katowice, al. Korfantego 35

Czytaj więcej...

5. Śląskie Targi Ksiązki

Zbliżają się 5. Śląskie Targi Książki - prawdziwa uczta dla miłośników książek w Katowicach!

Śląskie Targi Książki staną się dla mieszkańców całej aglomeracji świetną okazją do udanych zakupów książek z oferty renomowanych wydawców z całej Polski. Na Targach będzie można znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich. Małe, niezależne oficyny wydawnicze, pod szyldem Świadomych Wydawców, przygotowały na Targi ekspozycję wartościowych i atrakcyjnych książek z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej.

Kiedy: 06-08.12.2019 (piątek-niedziela)

Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Czytaj więcej...

IV Śląski Festiwal Nauki

Kolejna, czwarta już, odsłona śląskiego święta nauki odbędzie się od 25 do 27 stycznia 2020 roku. Organizatorzy wydarzenia, ośmieleni sukcesem poprzednich edycji, zdecydowali się poszerzyć formułę tych punktów programu, które świetnie sprawdziły się przed rokiem, jak i zaproponować publiczności Festiwalu zupełnie nowe elementy.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE wystartuje oficjalnie w sobotę 25 stycznie uroczystą galą, podczas której zaprezentowany zostanie spektakl "Radiance: The Passion of Marie Curie" w reżyserii Alana Aldy, opowiadający o naukowej pasji genialnej polskiej zdobywczyni dwóch Nagród Nobla.

Kiedy: 26-27.01.2020 (niedziela-poniedziałek)
Gdzie: Teatr Śląski w Katowicach, Rynek 10
Gdzie: MCK w Katowicach, Plac Sławika i Antolla 1

Czytaj więcej...

SnowFest Festival 2020

Po raz siódmy SnowFest Festival, najlepsza zimowa impreza roku, zagwarantuje swoim uczestnikom wrażenia, których długo nie zapomną: gorącą atmosferę, sporty ekstremalne i gwiazdy światowej muzyki.

W tym roku, jak i w poprzednich latach, program muzyczny będzie niezwykle zróżnicowany - od muzyki elektronicznej w jej różnych odmianach (m.in. house, d'n'b) po hip-hop i szeroko pojętą alternatywę. Na fanów sportów zimowych będą czekały doskonale przygotowane trasy na stokach narciarskich. Smakosze, krytycy kulinarni i wszyscy, którzy wpadną w sidła "gastro fazy", będą pod opieką najlepszych foodtrucków.

Kiedy: 28-29.02.2020 (Piątek-sobota)

Gdzie: Amfiteatr i Skocznia Skalite, Szczyrk

Czytaj więcej...