Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Reżyserzy, Działalność Teatralna i Filmowa

Jaworzno sprzyja reżyserom. To właśnie tutaj urodził się Bogdan Tosza, reżyser teatralny, dyrektor Teatru Śląskiego, odznaczony m. in. Złotym Krzyżem Zasługi.

Drugą postacią, o której nie można zapomnieć jest Ewa Sałużanka, dyrektor Teatru Sztuk, reżyser takich przedstawień jak "Zupa wielozadaniowa", czy "Julka na afisz" - spektaklu cieszącego się ogromną popularnością.

Czytaj więcej...

Fotograficy

Jaworzno ze swoimi zielonymi terenami, licznymi pomnikami, czy urokliwymi kapliczkami, zachęca do chwycenia aparatu w dłoń i uwiecznienia tych pięknych miejsc. 

Czytaj więcej...

Aktorzy

Scena teatralna w Jaworznie wciąż się rozwija. Z dużym powodzeniem, od kilku lat działa, w ścisłym Centrum miasta, Teatr Sztuk. Z kolei w Młodzieżowym Domu Kultury działalność artystyczną prowadzą Teatr Plejada oraz Teatr Oddzielny. Nie brak także w naszym mieście talentów aktorskich - zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich.

Czytaj więcej...

Artyści Sztuki Ludowej

Bez wątpienia położenie Jaworzna między stolicami Górnego Śląska i Małopolski, ma ogromny wpływ na tutejszych twórców sztuki ludowej.

 

Czytaj więcej...

Zespoły Muzyczne

Jaworzno obfituje w talenty muzyczne i wokalne. W naszym mieście działają dwie orkiestry: eM Band i Archetti.

Czytaj więcej...

Artyści Plastycy

Na terenie Jaworzna działa wielu wspaniałych artystów, malarzy, rzeźbiarzy, tworzących niepowtarzalne dzieła. Możemy podziwiać ich prace na różnych wystawach i wernisażach.

Czytaj więcej...

Muzycy i wokaliści

Bez wątpienia, do rozsławienia Jaworzna, przyczyniła się znakomita wokalistka - Basia Trzetrzelewska. Nagrywa ona muzykę będącą mieszanką współczesnego jazzu i popu o charakterystycznym południowoamerykańskim brzmieniu. Największym powodzeniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji czy Japonii.

Czytaj więcej...

Literaci

Jedną z najbardziej znanych autorek, urodzonych i działających w Jaworznie, jest Danuta Noszczyńska. Pisarka zadebiutowała w 2007 roku powieścią "Historia nie Magdaleny".

Czytaj więcej...