Dział Multimedialny

Dział Multimedialny, jest jednym z najbardziej skomputeryzowanych działów bibliotecznych. Idąc z duchem czasu oraz obowiązującą modą i trendami, a także zmieniającymi się potrzebami współczesnego człowieka, oferujemy możliwość skorzystania z tabletów, czytników e-booków, czytaków. W swoim wyposażeniu posiadamy również 30 komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Dział Multimedialny udostępnia materiały audiowizualne, dokumenty elektroniczne oraz gry planszowe, których do tej pory zgromadzono ponad 15.000 jednostek. W swojej kolekcji posiadamy audiobooki (tzw. książki mówione), filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, filmy dokumentalne, spektakle teatralne, balet, operę, kabarety, materiały przeznaczone do nauki języków obcych.

Zbiory aktualizowane są na bieżąco. W naszej ofercie znajdują się filmy, reprezentujące niemal wszystkie gatunki X muzy: ekranizacje lektur, filmy historyczne, komedie, filmy sensacyjne i obyczajowe, musicale, science-fiction, przygodowe, dramaty. Gromadząc zbiory multimedialne, dużą wagę przywiązujemy do polskich produkcji filmowych.

Wśród audiobooków czytelnicy mogą znaleźć propozycje z zakresu literatury: pięknej, społeczno-obyczajowej, podróżniczej, sensacyjnej, historycznej, religijnej, psychologicznej, medycznej, publicystycznej. Równie szeroki wybór stanowi zbiór książki mówionej dla dzieci i młodzieży, zawierający: lektury szkolne, słuchowiska, bajki i baśnie, literaturę przygodową i fantasy.

Ważną grupę zbiorów multimedialnych stanowią nagrania muzyczne, wśród których wyróżnić warto: muzykę klasyczną, ścieżki dźwiękowe do filmów, płyty z muzyką jazzową, bluesową, folkową i rozrywkową.
Do dyspozycji Czytelników są również dwie salki projekcyjne oraz Studio Nagrań.

Usługi Działu Multimedialnego

• Udzielanie porad przy doborze materiałów audiowizualnych.
  • Porady i pomoc przy korzystaniu z terminali i katalogu OPAC.
  • Oferowanie bezpłatnych kodów dostępu, instruktaż w zakresie obsługi i korzystania z platform e-booków: Legimi i IBUK Libra.
  • Pomoc w obsłudze komputerów oraz urządzeń w Studio Nagrań